sehitler-tepesi
Şehitler Tepesi

Şehitler Tepesi

12 Aralık 2016
Okuyucu

Bugün 12 Aralık 2016, Türkiye yurt çapında şehitlerini uğurlanıyor. Dünya İnsan Hakları “10 Aralık” gününde Beşiktaş maçı sonrası stadyuma yakın iki noktada yapılan bu haince saldırının şehitlerini saygıyla anıyoruz ve duayla uğurluyoruz. Bu hain terör eylemini PKK’nın kolu TAK üslendi. Şehitlerimiz emniyet mensupları ve masum insanlarımız, gençlerimiz.

Eylemden önce yurt çapında “huzur operasyonu” yapılmıştı. Amaç bunun olmasına engellemekti. Ama terör böyle bir şey. Kandan besleniyor.

Türk insanı duygu yüklüdür, cesurdur, asla korkmaz, doğru bildiğinden caymaz, üstelik canı pahasına. Bu tür hain saldırılara boyun eğmediğimizi bir kez daha gösterdik. Millet daha da kenetlendi.

Ajandasında bu tarihin ve yerin yazılı olduğu kişilerce taşeronlara birkaç yüz bin dolar verilerek yaptırılan adice planlanmış bu terör eylemleriyle Türkiye dirençsiz düşürülmeye ve kendi arasındaki çatışma ve sorunlar arasında bıktırılarak mücadele azminin kırılmasına çalışılıyor; ama asla böyle olmayacak. Türk Milleti bu özelliğiyle bilinir.

Kahrolsun terörizm, kahrolsun teröristi besleyenler, onlara yol gösterenler…

Biz bu savaştan da galip çıkacağız, öyle değil mi kardeşlerim? Onlar utanacaklar, onlar yaptıkları bu işle bir yere varılamayacağını idrak edecekler ve vazgeçecekler. Onlar Türk Milletinin karşısında olmanın bir yarar sağlamayacağını görerek öğrenecekler, tıpkı bugün bunu yapanların atalarının öğrendikleri gibi. Onlar “İnsan Hakları” diye diye insanlığın bu kara günlerinin müsebbibi olduğundan utanacaklar, Türk Milletinin vakarından utanacaklar. Onlar bu Aziz Milletin değerini bilsinler, hatta örnek alsınlar; insanlık adına daha faydalı olmaz mı?

Bugün olayın olduğu yerin adını Şehitler Tepesi olarak değiştirdik. Şehitlerimizi unutmayacağız ve bir de bu hainliği yaptıranları, işe karışanları unutmayacağız! Onlara bir mesajımız var: Bu Aziz Millet oyuna gelmeyecek, sabırla, metanetle ayakta duracak, bu vakarıyla size dahi ders verecek!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün verdiği mülakatta İçişlerinde daha operasyonel bir gücün olması bağlamındaki ihtiyaca dikkat çekmesi isabetli olmuştur. Zira Türkiye’nin bir “vatan savunması” teşkilatına ihtiyacı olduğunu defalarca açıklamıştım. Bu yönde Sn. Özlü’nün de belirttiği gibi, insan ve teknik istihbaratı yönleri olan operasyonel bir iç güvenlik teşkilatının kurulması vakit geçirilmeksizin sağlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

hak-ve-hukuk-faturasi
ÖNCEKİ YAZI

Hak ve Hukuk Faturası

savas-ve-baris-ikileminde-hos-geldin-2017
DİĞER YAZI

Savaş ve Barış İkileminde Hoş Geldin 2017

Güvenlik 'ın son yazıları

64 views

İran Yine İsrail’e mi Çalıştı?

1 Nisan'da İsrail, İran'ın Şam elçiliğine saldırdı. 13 Nisan'da İran, İsrail'e günü-saati belli bir misilleme operasyonu yaptı, adı: Operation True Promise! 15 Nisan itibariyle durumu gözden geçirelim.
120 views

Birisi

Moskova’daki Crocus City Hall terör saldırısı konusunu analiz edelim. Ama önce bugünlere nasıl geldik, bir bakalım. Sonuçta aradığımız birisi var! Kim bu birisi? Hani öndekileri görüyoruz, yakalandılar da. Ama bu tür küresel etkisi olan ciddi konularda, Rusya gibi bir ülkeye terör saldırısı yapılarak, asıl ne amaç güdülüyor olabilir, bunu anlamaya çalışalım.
173 views

Küresel Silahlanma Tartışmaları

Her ülke silahlanıyor? Bu silahlanmanın caydırıcılık amacıyla yapılıyor olması bize neyi açıklar? Asıl konu egemenlik mi, küresel mücadele içinde daha fazla güçlü olabilmek mi? Bilinmedik şeylerden mi bahsediliyor? Bu soruları cevaplandıracağız. Ayrıca Macron ve Putin neler söyledi, değerlendireceğiz. Bu şekilde, asıl ilgilendiğimiz olgular ve temel düşünceler olacaktır.
184 views

Milli Güvenlik Siyaseti

Türkiye daima kazanan ve gelişen olmak zorundadır, başka türlü düşünülemez! Milli Güvenlik Siyaset Belgesi (Kırmızı Kitap) gibi dokümanların kendi gücü için geri planda çok çalışılmalı, fikri altyapısı ve anlayışı özgün ve tutarlı olmalıdır. Ama önemlisi; bunun uygulanmasında herkesin, her kurumun, her şirketin, inanarak, gösterilen hedefleri elde etmek amacıyla, bütünlük halinde ve bu bağlamda tek yolda yürümesi gerekmektedir. Bu, "devlet disiplini" konu ve kapsamını aşan bir yaklaşımdır, ülkece disiplinli olmayı gerektirmektedir. Eğer ülkece disiplinliysek hak edilen gelişmenin yolunda oluruz! Siyasetin kendisi, entelektüel yaklaşımlar veya iş dünyası bizi yolumuzdan alıkoymamalıdır. Bu çok hassas bir konudur.
147 views

Küresel Stratejik Savunma 

Bu makalede, küresel savunma ve küresel strateji, savunma sanayiine olan ihtiyaç, bununla refah ve güvenlik yönleriyle kazanılacak avantaj, stratejik plan ve proje konuları ve KAAN projesinin değeri ortaya konacaktır. ABD, Rusya, Birleşik Krallık ve Türkiye örnekleri üzerinde duracağım.
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme