haber-turk-8-agustos-2019-ortak-devriye
HABER TÜRK

HABER TÜRK, 8 Ağustos 2019, Ortak Devriye

9 Eylül 2019
Okuyucu

ABD ile ilk Ortak Devriye gerçekleştirildi. Bu konuyu Mehtap Özkan’ın moderatörlüğünde  Çetiner Çetin, Abdullah Ağar ve Gürsel Tokmakoğlu Haber Türk tv’de değerlendirdi.

 

Gürsel Tokmakoğlu Ortak Devriye’nin teknik ve taktik anlamını açıkladı. İkinci bölümde 3-5 devriye ile terörün bitmeyeceği konusunu etraflıca açıkladı. Sonra tarafların amaçlarını, ABD ve Rusya’nın beklentilerini açıkladı. Türkiye’nin stratejisi de ifade edildi. Kapsamlı bir analiz.

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da benzer bir konuşma yaptı. hatta Müttefikimizin terörü korumak için güvenli bölge çalışması içinde olduğunu da ilave etti.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

haber-turk-gercek-fikri-ne-17-agustos-2019
ÖNCEKİ YAZI

Haber Türk, Gerçek Fikri Ne – 17 Ağustos 2019

haberturk-tv-gun-ortasi-13-eylul-2019
DİĞER YAZI

Habertürk TV – Gün Ortası – 13 Eylül 2019

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.6K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.5K views

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta son durum nedir?
2.7K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.3K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme