Lübnan Çöktü (Video)

9 Ağustos 2020

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki o korkunç patlama sonucunda etkisi uzun yıllar hissedilecek bir durumla karşı karşıyayız. Orta Doğu’nun kilit ülkelerinden Lübnan’ın düştüğü bu zorlu durum çok iyi anlaşılmalıdır. Öyle ki bu durumun nedenleri yönünde sağlam fikirlerimiz oluşmaz ise bundan sonra bölgede meydana gelebilecek olumsuzlukları da doğru bir biçimde tarif edemeyiz.

Bu vide bu konuda yayınlananların ve değişik biçimde konuyu yorumlayanların tümünden ayrı, en net bir biçimde, yansız ve teknik yönleri olan bir açıklamayı içerir. Lübnan’ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele almaktadır.

Gürsel Tokmakoğlu’nun özgün üslubuyla konuyu irdeleyelim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

ÖNCEKİ YAZI

MİT’in Kaleleri

DİĞER YAZI

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.5K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.6K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.2K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
1.7K views

Akdeniz’de NAVTEX

Türkiye Meis adası güney doğusunda Oruç Reis'in sismik araştırma faaliyeti gerçekleştireceği nedenle NAVTEX, Yunanistan ise alarm ilan etti. İnceleyelim.
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme