Hafter ve Rusya

3 Haziran 2020

Rusya’nın Savaş Uçağı Libya’da mı? Her ne kadar Ruslar yalanlıyorlarsa da ABD tarafı birtakım belgeler yayımladı ve Hafter’e destek maksadıyla Libya’ya Rusların 8 uçak gönderdiği haberleri çıktı.

Libya’da yeni dengeler üzerine konuşuyoruz. Her ne kadar inkar etmeye devam etse de Rusya’nın darbeci Halife Hafter’i desteklemek amacıyla Libya’ya savaş uçağı göndermesi yeni bir denge sorunu. Hafter ve Rusya işbirliği konusunu işliyoruz. Libya’da yeni dengeler neler? Doğu Akdeniz’de taraflar kimler bunlara bakacağız. Rusya’nın Savaş Uçağı İntikali ve UMH’nin harekatı hakkındaki bilgileri gözden geçireceğiz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

ÖNCEKİ YAZI

Merkez Ülke Türkiye

DİĞER YAZI

Suriye Barış Planı Çağrısı

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.8K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.6K views

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta son durum nedir?
2.8K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.3K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme