Suriye Barış Planı Çağrısı

3 Haziran 2020

Birleşmiş Milletler’e çağrı, Suriye’ye barış için bir plan gerekli. Bu konu bölgesel istikrar için de acildir.

Birleşmiş Milletler’e (BM) bir Suriye planı hiç olmadı. Var olan çabalar sanki bir yol haritası. Cenevre’de anayasa yazma çabası ilerleme sağlayamadı. Bir Suriye barış planı yapılmalıdır. Suriye’nin toprak bütünlüğü korunmalıdır. Suriye halkı esas olmalıdır. Bölgesel barış ve istikrar sağlanmalıdır. Teröre son verilmelidir. Bütün bu konuları inceleyelim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

ÖNCEKİ YAZI

Hafter ve Rusya

DİĞER YAZI

Amerika Sarsılıyor

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.8K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.6K views

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta son durum nedir?
2.8K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.3K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme