Libya’da Hava Savaşı

11 Temmuz 2020

Gürsel Tokmakoğlu anlatıyor, Libya’da Hava Savaşı ihtimali arttı mı? Vatiyye hava üssüne yapılan saldırı bize ne öğretti?

Libya’da Vatiyye hava üssüne kim saldırdı? Birleşik Arap Emirlikleri saldırıyı üslendi, biz yaptık dedi. Başka olasılıklar da var. Bir havacı gözüyle konuyu analiz edeceğiz. Ancak asıl konu bu noktadan da ötede. Libya’da harekat şartlarında yeni bir safhaya girildi, bundan böyle hava savaşlarından söz ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

ÖNCEKİ YAZI

Neden F-35

DİĞER YAZI

Fransız Fırkateyni, Türk Gemilerine Taciz

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.5K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.4K views

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta son durum nedir?
2.6K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.2K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme