Neden F-35

F-35 ile ilgili bundan önce duymadığınız bir anlatım. Neden F-35 sorusunun en belirgin cevabı! F-35 Türkiye’nin hakkıdır. Hakkımızı alacağız.

Türkiye’de her havacının en büyük ideali kendi savaş uçağıyla hava ülkesini korumasıdır. Bu ideal Milli Muharip Uçak, MMU, TF-X gerçekleştiğinde tamamlanacak.

Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve diğer bütün organlar, ülkece bu amaca yöneldi. Türk Hava Kuvvetleri aynı zamanda ara dönemde hava sahasını en mütekamil bir uçak tipiyle doldurmaya ve bununla ilgili tecrübesini artırmaya karar verdi.

Türkiye 2000’li yıllarında F-35 projesine hem üretici hem de büyük paket satın alıcı olarak projeye ilk dahil olanlardan. Gelinen noktada projede dönemsel bir aksama oldu. Bu aksama sadece politik, aşılacak. İşte bu yolda size küresel Lockheed Martin’in Lightning-II Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) F-35’in hiç duymadığınız taraflarını tanıtacağım. Savunma Sanayiini, küresel savunmayı, caydırmayı, etkinliği, entegre harekatı, bütün bu konuların felsefisini işaret eden çok özgün bir anlatımı bu videoda izleyeceksiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

ÖNCEKİ YAZI

Libya UMH Başkanı Serrac Ankara’da

DİĞER YAZI

Libya’da Hava Savaşı

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele