Akdeniz Adaları

16 Temmuz 2020

Çok çarpısı açıklamalar: Neden Yunanistan deniyor? Ege Adaları diye bir yer tarifi var mı? Osmanlı eyaleti Cezayir-i Bahr-i Sefid ne demek? Akdeniz neresi?

Bildiğimizi zannettiğimiz tanımlara bir bütün olarak bakalım. Acaba Helenler Megali Idea dedikleri Büyük İdeal tanımlarıyla aslında Doğu Bizans İmparatorluğunun mu peşinde?

Bizler Akdeniz’deki mirasımızın hakkını vererek savunucusu olabiliyor muyuz? Uluslararası Hukuk yoluyla daha fazla neler yapılması gerekiyor? Türkiye’nin Akdeniz politikası ne olmalı? Kıbrıs, Rodos, İstanköy, Libya, Girit, Adalar Denizi Bölgesi…

Bütün ve daha fazlasının cevabını çok etkili bir anlatımla inceleme imkanı bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

ÖNCEKİ YAZI

Avrupa Güvenliği ve PESCO’nun Amacı

DİĞER YAZI

Ermenistan Azerbaycan’a Neden Saldırdı?

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.6K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.5K views

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta son durum nedir?
2.7K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.3K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme