Ermenistan Azerbaycan’a Neden Saldırdı?

19 Temmuz 2020

Ermenistan Azerbaycan’ın Tovuz ilindeki bir hedefe saldırdı. Biri general olmak üzere 11 şehit var. Azerbaycan hemen karşılığını verdi, Ermenilerden 200 kadar kayıp olduğu açıklandı.

Azerbaycan yetkilileri ile Türkiye arasında ileri düzeyde görüşmeler yapıldı. Tek Millet İki Devlet parolası ile Türkiye her şartta Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olacağını açıkladı.

Peki, bu mesele neden bu zamanda ortaya çıktı? Bir provokasyon söz konusu ise bunu kim yaptı? İşte bu videoda Gürsel Tokmakoğlu’nun özgün yorumu ile baştan itibaren bölgesel ve yerel analizlerle meselenin aydınlatılması sağlanacak. bundan sonra nelerin yapılabileceği konusunda da aydınlatıcı bilgiler verilecek. Sovyetler’den Rusya Federasyonu’na ABD’den Avrupa’ya Kafkaslar’daki meseleler ve Ermenistan ile Dağlık Karabağ özelinde bu sıcak konu eksiksiz tarif edilecek.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

ÖNCEKİ YAZI

Akdeniz Adaları

DİĞER YAZI

Libya’da Çatışma mı Ateşkes mi?

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.6K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.5K views

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta son durum nedir?
2.7K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.3K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme