Uzay Savaşları Çağı

1 Haziran 2020

Youtube Politik Merkez Sayfasında yayımlandı. Başlayan Uzay Savaşı Çağı üzerine konuşuyoruz. Elon Mask’ın SPACEX, Dragon roketi ile dünyada ilk ticari uzay programı başlamış oldu.

Bugünlerde Uzay Kuvvetleri Komutanlıkları da kuruldu. Tarihsel süreciyle konuyu ilk defa topluca işleyeceğiz. Soğuk Savaş’tan ve Reagan döneminden başlayacağız anlatmaya, insanlığın kolonileşmesine varana dek her detayı birbiriyle ilişkilendireceğiz.

Üzerine tıklayınız, izleyiniz, abone olunuz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

cnn-turk-suriyede-amac-daesle-mucadele-mi-19-09-2019
ÖNCEKİ YAZI

CNN Türk, Suriye’de amaç DAEŞ’le mücadele mi? (19.09.2019)

DİĞER YAZI

Milli Güvenlik ve İstihbarat

Podcastler & Videolar 'ın son yazıları

2.5K views

Yunanistan ile Anlaşma Olur mu?

Yunanistan'ın Mısır ile yaptışı sözde Münhasır Bölge Anlaşması (MEB) üzerine Akdeniz kızıştı. Türkiye Oruç Reis sismik araştırma gemileri ile Deniz Kuvvetleri unsurlarını Akdeniz'e yolladı.
2.3K views

Lübnan Çöktü (Video)

Lübnan'ı patlamaya götüren nedenleri, patlamanın oluş şeklini ve sonrasındaki manzarayı en kapsamlı biçimde ele alalım. Beyrut'ta son durum nedir?
2.6K views

MİT’in Kaleleri

MİT'in Ankara merkez binasından sonra İstanbul Bölge Başkanlığı binası açıldı. Türkiye bu dünyada kendini ispatlamış istihbarat örgütü ile beraber güçleniyor.
1.2K views

Neoliberal Komünist Çin

Çin küresel, politika, ekonomi ve güvenlik anlamında ne tür değişimleri yaşadı? ABD ve Çin arasındaki mücadele dünyayı yeni bir Soğuk Savaşa mı götürüyor?
DÖNBAŞA

Okumadan Geçme